O NAS

Jesteśmy katolicką wspólnotą wielopokoleniową, której celem jest służba młodemu pokoleniu. Spotykamy się, by wspólnie uwielbiać Boga, słuchać inspirujących ludzi, dzielić się wiarą, modlić się za siebie.

Poprzez różne działania chcemy stwarzać młodemu pokoleniu przestrzeń do pełnego rozwoju duchowego. Jafa to miejsce gdzie młodzi mogą budować żywą relację z Jezusem Chrystusem, uczyć się budowania relacji międzyludzkich, rozwijać swoje talenty, spędzać czas w wartościowy sposób.

Spotykamy się, by wspólnie uwielbiać Boga, słuchać inspirujących ludzi, dzielić się wiarą, modlić się za siebie. Wiemy, że potrzebujemy siebie nawzajem, potrzebujemy Kościoła, dlatego te spotkania są dla nas takie cenne. Organizujemy warsztaty, weekendowe wyjazdy, rekolekcje, wycieczki. Spędzamy razem czas, wspólnie oglądamy dobre filmy. Prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży we wszystkich przedziałach wiekowych, począwszy od przedszkolaków.

Wierzymy, że Bóg jest BARDZO DOBRY. Wierzymy, że dzieci i młodzi mogą doświadczać Miłości Boga i Jego działania. Chcemy wpływać na otaczającą nas rzeczywistość, zmieniać ten świat mocą mieszkającego w nas Ducha Bożego. Chcemy naśladować Jezusa Chrystusa w naszym codziennym życiu.

Drodzy młodzi, (…) jestem pewien, że nie jesteście żadną przyszłością Kościoła – jesteście Jego teraźniejszością!

abp Grzegorz Ryś

LIDERZY:

Alexander i Karolina Cespedes

Alexander Cespedes – Mąż Karoliny i Ojciec Estery. Muzyk z wykształcenia i zamiłowania. Swoje talenty wykorzystuje od lat w posłudze muzycznej na różnorakich rekolekcjach i wydarzeniach modlitewnych w całej Polsce. Przez muzykę dociera także do dzieci i młodzieży, włączając się w organizację i prowadzenie wydarzeń ewangelizacyjnych w szkołach i ośrodkach rekolekcyjnych. W roku 2017 rozpoczął służbę w Katolickiej Wspólnocie JAFA a od 2021 roku wraz z swoją żoną pełni rolę lidera wspólnoty Jafa. Obecnie jest studentem trzeciego roku na kierunku teologia na Akademii Katolickiej w Warszawie.

Żona Alexandra, mama Estery. Z wykształcenia nauczyciel przedszkolny i wczesnoszkolny. Od ponad 10 lat zaangażowana w posługę uwielbienia. 

Razem z mężem od 2017 r. lider Służby Uwielbienia we Wspólnocie Jafa, a od 2021 r. lider główny wspólnoty. 

DUSZPASTERZ:


o. Mariusz Placek O.Carm.